Zażycie tabletki z opóźnieniem

Witam ... Mam 29 lat i jakiś rok temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne H**** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna), ponieważ bolały mnie co nieco nogi. Zrobiłam badanie na krzepliwość krwi i wyniki były następujące: Czas protrombinowy 1,22 (wart. ref. 0.8-1.3), wskaźnik protrombinowy 85% (wart. ref. 80%-120%), APTT 26.6 sek (wart. ref. 22-32 sek), RATIO 0.98 (wart. ref. 0.8-1.2). W tym roku ponownie zrobiłam badanie na krzepnięcie i wyniki były następujące: APTT 30.9 sek (wart. ref. 24-35 sek), RATIO 1.03 (wart. ref. 0.8-1.2). Moje pytanie odnosi się co do przyjęcia tabletki hormonalnej H****. Chodzi dokładnie o to, że 19 czerwca br. mam wesele i dokładnie na te dni mam przewidywany okres (a chciałabym go uniknąć), chciałam iść do mojego lekarza, ale niestety zrobił sobie mały urlop, więc uprosiłam panią w aptece, aby sprzedałam mi paczkę H**** nim pójdę do mojego lekarza i przyniosę jej receptę :) Chodzi o to, że wzięłam tabletki inaczej niż powinnam, tzn. ostatnio okres wystąpił 22 maja (29 dzień), a tabletkę hormonalną wzięłam 4 czerwca, czyli po okresie... 19 czerwca przypada akurat 29 dzień, gdzie powinna u mnie mniej więcej wystąpić kolejna miesiączka... Mam pytanie: jak duże jest prawdopodobieństwo, że nie wystąpi mi okres? I czy powinnam wziąć opakowanie do końca? I ogólnie jaki to ma wpływ, bo wiem, że ogólnie przecież tak nie zaczyna się stosowanie tabletek, i jak to się przedkłada na moje wyniki? Proszę o jak najszybszą odpowiedź :) Pozdrawiam Nika

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Pani wyniki są w normie i były takie również, gdy brała Pani tabletki. Podczas przyjmowania bieżącego opakowania tabletek, krwawienie nie powinno się pojawić. Można się go spodziewać dopiero po odstawieniu hormonów, czyli po 21 tabletce. Mogą jedynie wystąpić krwawienia/plamienia śródcykliczne - działanie niepożądane tabletek. Zwykle nie są one jednak obfite. To, że nie rozpoczęła Pani przyjmowania tabletek od pierwszego dnia cyklu, powoduje niepełną skuteczność ich działania antykoncepcyjnego. Działania tego może się Pani spodziewać dopiero od początku kolejnego opakowania (po 7-dniowej przerwie).

Pozdrawiam serdecznie!