Zażywanie kwasu foliowego przed planowanym poczęciem

Dzień dobry, planujemy z mężem dzidziusia i chcemy do tego podejść w pełni przygotowani. Mam na myśli przede wszystkim zażywanie kwasu foliowego przed planowanym poczęciem. W związku z powyższym chciałabym się dowiedzieć z jakimi ewentualnymi wyrzeczeniami wiąże się zażywanie kwasu foliowego, a mianowicie czy należy zmienić dietę, styl życie, czy można spożywać alkohol itp. ? Chciałam się również dowiedzieć, czy istnieje możliwość przedawkowania kwasu foliowego? Z góry dziękuję za odpowiedź.

witam,
na 3miesiące przed planowanym poczęciem wskazane byłoby przyjmowanie 1 tabl. kwasu foliowego dziennie (0,4 mg 1x1; w aptece kupi go Pani bez recepty)
Diety nie musi Pani zmieniać, prosze odżywiać się prawidłowo.
Nie ma konkretnych restrykcji co do spożywania alkoholu, można ograniczyć go do minimum,
Nie przedawkuje Pani kwasu foliowego odpowiednio go przyjmując