Zażywanie leków przeciwpsychotycznych przez osobę bez potwierdzonej diagnozy

Chciałam zapytać czy branie przez kilka miesięcy leków antypsychotycznych przez zdrową osobę spowoduje jakieś trwałe zmiany w jej umyśle ? Powiedzmy, ze nie mam jeszcze do konca pewnej diagnozy a mam zalecone takie leki. Boje sie zeby nie doprowadziły do jakiś negatywnych zmian w moim mózgu

Jestem przekonana, że mimo braku ostatecznej diagnozy, lekarz, który zaleca przyjmowanie leków przeciwpsychotycznych stwierdził u Pani objawy, które wymagają takiego leczenia. Wskazania do leków przeciwpsychotycznych są szerokie: psychozy o różnej etiologii, stany depresyjne, choroba afektywna dwubiegunowa - to tylko niektóre przykłady. Leki przeciwpsychotyczne, podobnie jak inne leki, mogą wywoływać objawy uboczne, ale nie powodują uszkodzenia mózgu. Nie wpływają na jego strukturę, budowę, modyfikują jedynie czynność neuromediatorów i receptorów, przywracając właściwa równowagę.