Zażywanie tabletek antykoncepcyjnych i stosowanie prezerwatyw a ryzyko ciąży

Dzien dobry mam pytanie. od 2 miesiecy biore tabletki antykoncepcyjne (zazywajac je dopiero rozpoczelam wpsolzycie) , dodatkowo przy kazdym stosunku zabezpieczam sie z partnerem prezerwatywa. od 4 dni dziwnie pobolewa mnie podbrzusze, niby przypomina to lekkie bole miesiaczkowe- a niby inne, dziwne pulsowanie. Dodatkowo pobolewa mnie glowa, mam lekkie zawroty. Dzisiaj mialam takze 'jednorazowa' biegunke. Czy istenieje mozliwosc, że jestem w ciazy ? moze to dziwne pytanie, ale wole byc pewna :(
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ryzyko ciąży przy prawidłowym stosowaniu obu metod antykoncepcyjnych jest naprawdę minimalne.
Objawy bardziej wskazywałyby na łagodne działania niepożądane antykoncepcji hormonalnej.
Jeśli jednak to Panią uspokoi - proszę wykonać test ciążowy, który da jednoznaczną odpowiedź na Pani wątpliwości.