Zażywanie tabletek antykoncepcyjnych u 19-latki

Witam, Zażywam tabletki Novynette ze względu na plamienia pojawiające się od czasu do czasu zostały zmienione na Regulon. teraz jest miesiąc kiedy wystąpiły plamienia, lekarz zalecił przyjecie nowych tabl 1 dnia okresu, plamienie jest dość obfite a co za tym idzie może być utrudnione rozpoznanie tego 1 dnia. Czy można przyjąć PO 7 dniowej przerwie czyli 8 dnia, lub nie robiąc przerwy i czy przez pierwsze opakowanie należy się dodatkowo zabezpieczać?Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Witaminy w ciąży

Może Pani przyjąć 2 opakowania pod rząd nie robiąc przerwy.
Przy stosowaniu pierwszego opakowania ochrona antykoncepcyjna może jeszcze nie być odpowiednia i w związku z tym zalecałabym dodatkową ochronę w formie np. prezerwatyw.

Pozdrawiam