Zbliżający się okres, ciąża czy coś innego?

Dzień dobry.
Mam 18 lat, okres mam od 16 roku życia. Nie jest on jednak do końca regularny, ostatni trwał 26dni, zdarzały się także po 29 lub 31. Ostatnią miesiączkę miałam 23 marca. Myślę, że powinnam już dostać okres wczoraj, ponieważ boli mnie podbrzusze, jajniki. Wydziela mi się gęsty, biały płyn z pochwy.

Współżyłam z moim chłopakiem 3.04 i 27.04 jednak nie było wytrysku do pochwy, czego jestem w 100% pewna. Czytałam, że plemniki mogą być w płynie przed wytryskiem. Boję się jednak, że brak okresu i ból podbrzusza i jajników to objawy ciąży. Są powody do obaw czy spokojnie mam czekać na miesiączkę?
Czekam na szybką odpowiedz i z góry dziękuje. Pozdrawiam

Witaminy w ciąży

Witam!

Stosunek przerywany (jaki jak zrozumiałam miał miejsce w Pani przypadku) nie jest skuteczna metodą zapobiegania ciąży. Dlatego istnieje pewne ryzyko, że doszło do zapłodnienia.

Z drugiej strony obecnie (21.04) jest to 30 dzień Pani cyklu, a miewała już Pani dłuższe. Bóle podbrzusza najprawdopodobniej zwiastują nadejście miesiączki. Biały, gęsty śluz jest charakterystyczny dla drugiej fazy cyklu.

Powinna Pani poczekać kilka dni na wystąpienie miesiączki (może się trochę opóźnić z powodu stresu związanego z powyższą sytuacją). Jeżeli nie wystąpi, proponuję wykonać test ciążowy. Do badania najlepiej użyć porannego moczu, w którym stężenie oznaczanego hormonu jest największe.

Poza tym powinna Pani udać się do ginekologa z powodu nieregularnych cykli miesiączkowych. Należy ustalić co jest tego przyczyną. Najczęściej nieregularne miesiączki są spowodowane niewielkimi zaburzeniami hormonalnymi. Przeważnie krótkotrwałe leczenie tabletkami antykoncepcyjnymi wystarcza aby cykle się unormowały.