Zbyt długa miesiączka

Witam, mam 20 lat. Od 6 miesięcy biorę tabletki Y**** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna) na PCO. W marcu miałam przerwę i nie zażywałam tabletek. Teraz kiedy wystąpiła miesiączka w pierwszym dniu zażyłam tabletkę od nowa. Miesiączka zawsze trwała u mnie 6 dni, a teraz się przedłuża - już 9 dzień trwa krwawienie. Nie jest ono zbyt obfite, raczej skąpe, ale jest. Wcześniej nic takiego się nie zdarzało. Co może być przyczyną? Czy to coś poważnego? Czy jeśli pierwszy raz mi się tak zdarzyło, to nie muszę bardzo się martwić? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Krwawienie jest najpewniej spowodowane wznowieniem przyjmowania tabletek antykocpecyjnych. Sytuacja powinna unormować się najdalej po kilku blistrach. Jeśli tak się nie stanie i nadal będzie Pani krwawić/plamić poza 7-dniową przerwą, konieczna może być zmiana na inny preparat lub odstawienie tabletek. Możliwe są również inne przyczyny krwawienia, jak nadżerka, mieśniak czy też polip, ale ponieważ pojawiło się ono w ściślym związku z przyjęciem tabletek, to te opcje są mało prawdopodobne. W razie czego, lekarz zdiagnozuje je podczas najbliższej wizyty.

Pozdrawiam serdecznie!