Zbyt rzadkie oddawanie moczu - do kogo powinnam się zgłosić?

Usg dopochwowe wykazało, że mam pełny pęcherz, gdzie ja byłam po wypróżnieniu i nie czułam parcia na pęcherz i to była tylko lakoniczna inf. lekarza ginekologa - bardzo mnie to zaniepokoiło, gdyż 13 lat minęło od usunięcia macicy i prawego jądra i lekarz podszedł do przekazanej inf. tak jak by nic nie było. Proszę o pomoc. Nadmieniam, że piję tych płynów w ciągu dnia trochę, może nie za wiele, ale do toalety idę bardzo rzadko i wydalam niewielką ilość moczu. Dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojego problemu. Maria M.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisana zmiana w badaniu USG jak i sytuacja kliniczna mogą sygnalizować zaburzenia czynności pęcherza na tle neurogennym (spowodowane nieprawidłową kontrolą nerwową). Konieczne jest dokładne badanie, aby wykluczyć inne przyczyny.

Proponuję skonsultować problem z urologiem, konieczne będzie przeprowadzenie dokładnego wywiadu, badanie fizykalne i USG.