Zdiagnozowanie ekstrasystolii komorowej

Witam mam 56 lat i mam zdiagnozowaną ekstrasystolię komorową - nie istotna klinicznie. Ekstrasystolia nadkomorowa dość liczna. Częsta zmiana kroku rozrusznika w godzinach nocnych. Czasy QTc i PQ prawidłowe. Zmienność rytmu obniżona. Przyjmuję leki Nebilet 5 mg, Polpril0 mg, Tertensif SR 1,5 mg, Atoris 40 mg, Acard 75 mg. Wszystkie te leki przyjmuje rano po całej tabletce. Często mam silne bóle głowy i ból w klatce piersiowej. Występuje u mnie wysokie ciśnienie 150/95 a także wysoki puls max 115

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane wartości ciśnienia i tętna wskazują na konieczność weryfikacji farmakoterapii. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który znając pełne dane kliniczne odpowie na pytanie jak powinno wyglądać dalsze leczenie.