Zdiagnozowanie naczyniaka wątroby

Dzień Dobry, moja mama ma zdiagnozowanego dużego naczyniaka wątroby, zajmuje cały lewy płat. Powiedziano nam, że jest to zamiana do resekcji. Dla potwierdz. czekamy na termin kolejnego TK, bo poprzednie było kiepskiej jakości. Mama ma coraz większe bóle promieniujące do pleców. Codzienne czynnosci stają sie problemem. Czy te operacje są ryzykowne i jakie powikłania mogą wystąpic? .Mamę chcą operować w wojewódzikim szpitalu, czy nie lepiej zgłosić się na Banacha, gdzie mają doświadczenie duże?

Pani Mama powinna być operowana w szpitalu, który ma doświadczenie w operacji naczyniaków wątroby i resekcjach wątroby.
Wybór należy do Pań

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Dr n. med. Marek RodzeĹ

Szanowna Pani,
Pańska Mama - powinna jak najszybciej poddać się zabiegowi usunięcia lewego płata wątroby łacznie znaczyniakiem. Obecny stan: wz duzym prawdopodobieństwem grozi pęknieciem naczyniaka przy jakimkolwiek (nawet najmniejszym urazie - uderzenie, upadek) - wówczas krwawienie z pękniętej wątroby i tak dużego naczyniaka - jest praktycznie nie do opanowania.
Kolejne Pani wątpliwości - zabieg usunięcia fragmentu wątroby jest obarczony wieloma bardzo poważnymi następstwami i ewentualnymi komplikacjami - nalezy jednak pomyślećo przewadze resekcji nad nagłym krwotokiem.
Proszę poszukać Klinik wykonujących te zabiegi ( są tylko w RP dwie , trzy ) - to są zabiegi codzienne, z bardzo dobrym rezultatem.
Pozdrawiam i życzę POWODZENIA - dr Wojciech Kawiorski