Zdjęcia RTG kręgosłupa u 26-latki

Witam. Dziś odebrałam wyniki zdjęć RTG kręgosłupa i napisane jest " Lordoza lędźwiowa zachowana, Długo-łukowa, lewo-wypukła skolioza. Krążek m-kręgowy L5-S1 obniżony. Pozostałe krążki m-kręgowe prawidłowej wysokości. Struktura kostna w normie. Wn. Chondrosis L5-S1 ". Bardzo bym prosiła o wytłumaczenie mi co to oznacza. Termin do neurologa mam na 16.04.2015r., ale bardzo się niepokoję i chciałabym już teraz dowiedzieć się co znaczą te słowa. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Piotr Pilarski

Skrzywienie kręgosłupa w odcinku lędźwiowego. Obniżenie krążka oznacza początek dyskografii. Taki stan kręgosłupa może powodować przewlekły ból pleców.

Pozdrawiam.

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani, skolioza to skrzywienie boczne kręgosłupa, które można wyćwiczyć tak aby nie dawało dolegliwości. Obniżenie krążka i chondromalacja- to objawy jego zwyrodnienia, które mogą prowadzić do bólu pleców.