Zdjęcie szwów po zabiegu usunięcia torbieli pilonidalnej

Dzień dobry :) Po 9 dobach od zabiegu usunięcia torbieli pilonidalnej mam mieć zdjęte około 7 szwów. Chciałbym zapytać co po tym okresie będę mógł już robić. Czy jazda na rowerze i wykonywanie lekkich prac w ogródku czy jazda samochodem jest dopuszczalna czy nadal będę musiał uważać i większość czasu leżeć. To już 5 doba od zabiegu a ja odczuwam lekkie bóle ale związane one są chyba ze szwami, które są ciasno zaciśnięte. Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź :)

Lek. Katarzyna Szymczak

Jazda samochodem oraz lekkie prace w ogródku może Pan wykonywać, co do jazdy rowerem sugeruję poczekać kilka tygodni.
Pozdrawiam

Do usunięcia wszystkich szwów skórnych proponuję powstrzymać się od dużego wysiłku fizycznego. Jazda samochodem jak najbardziej nie stanowi problemu. Proszę pamiętać o codziennej higienie rany pooperacyjnej.