Zespół Ebsteina u rocznego dziecka

Moje dziecko roczne ma wadę serca "zespół ebsteina" oraz napady częstoskurczów i mam pytanie bo nie wiem jak długo można żyć z taką wadą?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, Anomalia Ebsteina jest wadą serca, w której rokowanie zależy od anatomii wady, towarzyszących wad serca, stopnia nasilenia objawów klinicznych. Dziecko powinno znajdować się pod opieką kardiologa dziecięcego, konieczne może się okazać wykonanie zabiegu operacyjnego.
Skuteczne leczenie umożliwia wieloletnie (nawet kilkudziesięcioletnie) przeżycie.