Zwężona zastawka płucna u 7-miesięcznego dziecka

witam mój synek ma zwężoną zastawkę płucną ma 7 miesięcy gradient wzrósł 25 miał przy urodzeniu teraz ma 40 czy jest szansa na poprawę i kiedy potrzebny zabieg? dziękuję

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, dziecko powinno znaleźć się pod opieką kardiologa dziecięcego, bez dostępu do pełnych wyników badań i możliwości oceny stanu klinicznego dziecka nie można określić jakichkolwiek rokowań. Stenoza może wymagać leczenia interwencyjnego (zabieg przezskórny), jak i leczenia operacyjnego.