Zespół PCO i wskazania do przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, otóż mam 22 lata i mam zesp.PCO, brałam tabletki anty.przez okres 2 lat po czym odstawiłam je 3 mce temu.Ostatnią @ dostałam 7 grudnia i od tamtego czasu jest cisza.Byłam u lekarza który twierdzi iż pogarszam syt.nie biorąc antyk.ponieważ jajniki nie pracują prawidłowo,muszę brac tabletki aby zmniejszyć produkcję androgenow.Zaleciła również badanie na LH, FSH, TSH, czy po tym lekarz określa płodność kobiety?Słuchać zaleceń lekarza i brać antyk?Czy to oznacza że nie będę mogła mieć dzieci?

Renata GrzechociĹska

Badania te wykonuje się w celu oceny gospodarki hormonalnej. Proponuję stosować się do zaleceń lekarza. PCOS utrudnia zajście w ciążę.