Zespół poposiłkowy i stan po usunięciu żołądka

czy zespoł poposiłkowy mija .Jestem prawie dwa lata po calkowitym usunięciu żołądka z powodu raka , a syndrome ten nie mija

Niestety czasami zespół ten utrzymuje się mimo prób zmiany diety, posiłków, ich objętości. Z reguły jednak mądra dydaktyka prowadzona przez dietetyka bądź gastroenterologa może zmniejszyć dolegliwości. Musi Pan pamiętać, że nie ma Pan żołądka a jelito jedynie próbuje zastąpić jego pracę, lecz nigdy nim nie będzie.

Witam , b.trudno jest zwalczyć ten zespół po całkowitym wycięciu żołądka. Proponuję zgłosić się do Ośrodka , gdzie był Pan operowany - tam powinni być też specjaliści umiejący prowadzić pacjentów po tak dużej operacji!!! z.żurawski