Zespół ucisku pnia trzewnego i ból po operacji

Moja dziewczyna ma 22 lata choruje na zespół ucisku pnia trzewnego , miała operacje , od operacji mija już pół roku , poszła do pracy i skarży się na bóle brzuch takie jak po operacji ciągle ma ogromne problemy z jedzeniem jak mam jej pomóc ?

Trudno mi określić co obecnie się dzieje bez bezpośredniego badania, bez analizy badań dodatkowych. Może obecne dolegliwości wcale nie są związane z patologią jaka była rozpoznania przed operacją i z powodu której była pacjentka operowana. Trzeba w tej sprawie udać się na kontrolę do lekarza prowadzącego. Aby ocenić efekt leczenia operacyjnego warto byłoby wykonać kontrolne angio-TK tętnic jamy brzusznej. O wszystkim zadecyduje lekarz prowadzący. Co do dolegliwości trzeba rozważyć kontrolę u gastroenterologa. Być może trzeba będzie poszerzyć badania o np. gastroskopię.