Sporadyczny ucisk w lewym boku oraz ból pleców

Witam, podczas USG wykryto o mnie torbiel na lewej nerce ok 7cm. Lekarz okreslił jako torbiel prosta. Jedyne objawy to sporadyczny ucisk w lewym boku oraz bol pleców. Moje pytanie czy sytuacja wymaga interwencji hirurgicznej.

O tym musi zadecydować urolog po bezpośrednim badaniu. Jeśli torbiel nie daje powikłań, głównie zaburzeń w odpływie moczu, zaburzeń w funkcjonowaniu nerki to zapewne nie będzie wymagane leczenie operacyjne. Co do bólów w zakresie okolicy lędźwiowej, pleców radziłbym sprawdzić czy nie mają te dolegliwości związku z jakąś patologią w zakresie odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Trzeba w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem.