Zez u niemowląt i czerwona plamka na oku - co to wszystko oznacza?

Dzień dobry! Mój 3-miesięczny synek często robi zeza, oglądając różne przedmioty, staramy się z mężem, jak najszybciej zareagować poprzez zamknięcie powiek u niego i to przechodzi, martwimy się tym bardzo. Proszę o poradę, może trzeba wykonywać jakieś ćwiczenia? A drugie pytanie jest następujące - co może oznaczać czerwona plamka na białku oka u dziecka? Pozdrawiamy

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

układ wzrokowy niemowlęcia jest jeszcze niewykształcony ostatecznie i doskonali się z każdym tygodniem życia. Choroba zezowa pojawia się około 6 miesiąca życia i zezowanie do tego okresu ma najczęściej charakter fizjologiczny.
Jeżeli Państwo są zaniepokojeni ustawieniem oczu, a także „czerwoną plamką” na oku, proponuję skonsultować się z okulistą specjalizującym się w chorobach dzieci (szpital dziecięcy, poradnia pediatryczna).

Pozdrawiam