Czerwona plamka na oku 22-miesięcznego dziecka

Witam, jestem mama 22miesiecznej coreczki zauwazylam dzis w jej lewym oku czerwona plamke i na 3 palcu u lewej raczki na paznokciu taka biala "kreske" i chciala bym wiedziec czy to cos groznego? mam isc z tym do lekarza pierwszego kontaktu czy do specjalisty?

Witam. Zdrowe dziecko nie ma plamek na oczach. Może to być wybroczyna. Jeżeli kaszle lub jest chore takie rzeczy mogą się pojawiać. Jeżeli jest zdrowe, idziemy do pediatry jutro w rejonie. POzdrawiam