Zgaga, biegunka, zaparcia, nudności, wymioty, wzdęcia i odbijanie się przy zespole jelita drażliwego, anemii i grzybicy miejsc intymnych

Witam. Mam zespół jelita nadwrażliwego. Lecz od paru miesięcy moje objawy nigdy nie pojawiły sie przy zespole. Mianowicie meczy mnie bardzo zgaga, piecze. Mam ciągle biegunke z zaparciami. Nudnosci wymioty. Wzdecia po kazd posilku nawet zwyklej kanapce. Bol jest albo nad pepkiem albo po lewej stronie pod zebrami. Bardzo bolesny. Ciagle odbijanie sie. Raz mialam krew w stolcu. Co to moze byc? Nie mam apetytu mam anemie i grzybice miejsc intymnych.

Oczywiście w tej sprawie najlepiej skonsultować się z gastroenterologiem. Objawy jakie Pani obecnie prezentuje mogą być związane z silnym stanem zapalnym w zakresie górnego odcinka przewodu pokarmowego (przełyku, żołądka, dwunastnicy). Być może nawet doszło do wytworzenia nadżerek lub owrzodzenia. Zapewne konieczne okaże się wykonanie gastroskopii celem dokładnej oceny śluzówki górnego odcinka przewodu pokarmowego.