Zgaga, złe samopoczucie a refluks żołądkowo-przełykowy

Witam, Jeżeli byłam chora na refluks żołądka, i czuję że choroba wróciła poprzez: zgagę, uczucie kluski w gardle, złe samopoczucie, ucisk w klatce piersiowej, jakie potrawy mogę jeść? i czy koniecznie muszę udać się do lekarza, czy też wystarczy dostosować dietę? z góry dziękuję i pozdrawiam

Renata GrzechociĹska

Może Pani spróbować leczyć samą dietą. Proponowałabym jednak udać się do lekarza rodzinnego w celu włączenia leczenia.