Zgrubienia błony śluzowej w obu zatokach szczękowych

Dzien dobry Moj maz strasznie chrapie po wizycie u laryngologa dostal skierowanie na ct zatok z podejrzeniem skrzywionej przegrody nosa. Opis badania...niewielkie,przyscienne zgrubienia blony sluzowej w obu zatokach szczekowych i zatoce czolowej,poza tym zatoki oboczne nosa prawidlowo powietrzne . kompleksy ujsciowo-przewodowe drozne.cech destrukcji kostnej nie stwierdza sie..z wyniku wydaje sie przegroda jest ok co to moze byc i ew jak to leczyc ..prosze o porade

Trzeba przeprowadzić diagnostykę chrapania i bezdechów w najbliższym oddziale pulmonologicznym i leczyć to zgodnie z wytycznymi tego badania. Często chrapanie i bezdechy leczymy my laryngolodzy za pomocą operacji przegrody, języka, gardła, podniebienia miękkiego itd. Pani laryngolog powinien o tym wiedzieć, jeżeli nie wie to idźcie do innego laryngologa.