Zgrubienia na potylicy po ugryzieniu przez kleszcza

 Szanowni Państwo,16.04-znalazłam na brzuchu coś co wyglądało jak maleńka czatna kostka, a okaxalo się nimfa kleszcza. Zdjęcia kleszcza- 20.04, dostalam unidox 10 dni od 21.4, 30.04 pojawiają się zgrubienia na lewej oraz prawej potylicy oraz bolesność przy dotyku

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.