Zgrubienie i zgłębienie na głowie za miejscem uderzenia u 5-latka

Dzień dobry.Tydzień temu syn (5 l.) potknął się w łazience i uderzył bokiem głowy o kant murku z kafelek. Popłakał chwilę, wyszedł mu niewielki guz ok. 3 cm nad uchem, lekko otarł skórę, poza tym nie było żadnych dolegliwości: nie wymiotował, nie był zdezorientowany, ospały itp. Syn nie narzeka i nie narzekał na bóle głowy. Niepokoi mnie tylko, że nadal czuję zgrubienie i niewielkie pionowe zagłębienie na głowie za miejscem uderzenia, które nie wiem czy było wcześniej. Czy to powód do niepokoju?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Panie, prawdopodobnie to tylko opuchlizna i odczyn po uderzeniu. jednakże, jeżeli będzie się utrzymywał nadmiernie długo proszę o konsultację z pediatrą i wykonanie badania RTG. Pozdrawiam