Zgrubienie na podniebieniu

czy nystatyna jest skuteczna w leczeniu zgrubienie na podniebieniu górnym które nie boli .

Lek. Tomasz Budlewski

Przy występowaniu takich dolegliwości konieczne jest aby lekarz obejrzał zmianę na podniebieniu, ponieważ samo określenie "zgrubienie" może być spowodowane różnymi przyczynami. Dlatego też w ciemno przyjmowanie leku nystatyny, który działa przeciwgrzybiczo jest bez celowe dopóki lekarz badający nie określi konieczności jej stosowania.