Zgrubienie na szyi a nowotwór

Witam moja córka lat 14 wyczuła na karku zgrubienie ,wiem ,że to jest węzeł chłonny .Jest on wielkosci 1,5 cm,nie boli ,ale jest twardawy. Czy to moze byc nowotwór.Martwię się bardzo. Nigdy nie miała problemów .Uprawiała sport ,w grudniu miała pobrana krew i nic nie wykazało .

Aleksander Ropielewski

Proszę wykonać badanie USG szyi. Nie ma powodu do przedwczesnej paniki, zważywszy na młody wiek. Zwykle powiększenie węzłów chłonnych wskazuje na stan zapalny.