Co oznacza taki guzek z tyłu szyi?

od paru miesięcy z tyłu szyi wyczuwam zgrubienie jakby guzek ok 1,5 cm okrągły. Przez pewien czas o tym zapominałem, ale ostatnio guzek jakby nieco się powiększył. Czy powinienem się z tym zgłosić do lekarza. Zgrubienie jest z tyłu szyi w bardziej środkowej części, nie boli, ale jest łatwo wyczuwalne, twarde, nie jest ruchome
MĘŻCZYZNA, 41 LAT 2 miesiące temu

Rola kampanii społecznych w profilaktyce przeciwnowotworowej

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

proszę zgłosić się do lekarza, musi on zobaczyć tę zmianę. W okolicach szyi znajdują się węzły chłonne i być może to zgrubienie jest jednym z nich. Węzły chłonne powiększają się w przypadku infekcji i mogą pozostać powiększone nawet po jej zakończeniu.

Inną przyczyną zgrubienia w okolicy szyi są torbiele infekcyjne, a także wyczuwalne mięśnie lub ścięgna, które często bywają mylone z powiększonymi węzłami chłonnymi. Jeśli lekarz uzna za stosowane, to skieruje Pana na dodatkowe badania, na przykład badanie USG. Zachęcamy więc do tej wizyty.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami ekspertów znaleźć można pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zgrubienie-z-tylu-glowy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zgrubienie-na-karku-i-powiekszone-wezly-chlonne-szyi,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-jest-zgrubienie-z-tylu-glowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty