Zgrubienie z tyłu głowy

Witam! Mam problem z karkiem. Z tyłu głowy po środku (tak jak przebiega kręgosłup) mam zgrubienie, taką kulkę. Znajduje się nad ramionami. Co to może być? Czy to może normalne a ja przesadzam?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
zmianę powinien zobaczyć lekarz. W zależności od badania klinicznego i od tego, czy była ona obecna od zawsze, czy pojawiła się nagle mogą zostać zlecone badania dodatkowe. Wyczuwalną zmianą może być zarówno powiększony węzeł chłonny, jak również nowotwór łagodny, torbiel infekcyjna.

Może to być naprawdę wiele rzeczy ( nie powiedział Pan np od jakiego czasu ta "kulka" się tam znajduje, czy się powiększa, et cetera ). Może to być np włókniak, ropień, tłuszczak... Proponuje udać się do poradni chirurgicznej, aby lekarz mógł ocenić i zbadać Pana przypadek, a jeśli zajdzie potrzeba wykonać zabieg usunięcia guzka czy też pobrania materiału do analizy histologicznej.