Zgrubienie nad jedynką a zamocowany most

Nad prawą jedynką na której miałam zamocowany most obejmujący lewą jedynkę pojawiło mi się ni to zgrubienie ni to obrzęk. obecnie ząb pod mostem się ułamał i jest wyrwany. wcześniej ząb był drugi raz leczony kanałowo, gdyż okazało się że za pierwszym razem było to źle zrobione. nad zębem była ropa ściągana przez ząb. Dentyści u których byłam nie wiedzą co to za zgrubienie i nie wiem gdzie mam się udać ani nie wiem czy w związku z tym mogę zrobić bezpiecznie drugi most. Proszę o pomoc

Prawdopodobnie jest to stan zapalny w kości który będąc znacznych rozmiarów przedostał się do tkanek miękkich i stąd obrzęk. Trzeba dokładnie sprawdzić na RTG i usunąć przyczyny - ponowne leczenie kanałowe, usunięcie zęba, usunięcie korzenia lub jego fragmentu. Po usunięciu przyczyny i kuracji antybiotykowej obrzęk powinien ustąpić. Drugi most powinno się robić dopiero jak nie będzie obrzęku, teraz wyciski będą niedokładne i cała praca nie tak precyzyjna jak być powinno.

Witam. Prawdopodobnie podczas usuwania zęba nie dość dokładnie wyłyżeczkowano zmiany przywierzchołkowe i stąd utrzymujący się stan zapalny. Powinna Pani jeszcze raz iść do dentysty, skontrolować rtg. co tkwi w kości ( może kawałek korzenia, lub torbiel) i wdrożyć odpowiednie leczenie. Protezować można dopiero po wyleczeniu stanu zapalnego i całkowitym wygojeniu dziąsła.Pozdrawiam Krystyna Pikała

Nie bardzo rozumiem Panią.. Jedynkę lewą straciła Pani jakiś czas temu i uzupełniona była mostem osadzonym na prawej jedynce. Czy po pojawieniu się zgrubienia jak Pani pisze jedynka prawa została usunięta i mimo to zgrubienie utrzymuje się ??
Teraz ma Pani watpliwości czy załozenie mostu o większym zasięgu , uzupełniającego brak obu jedynek jest bezpieczne? Myślę , że wykonanie zdjęcia rtg może coś wyjaśnić.. Poza tym trudno mi coś orzec bez badania klinicznego.
Jeśli do tej pory nie otrzymała Pani pomocy proszę o kontakt - tel. na moim profilu.

No raczej trzeba to wyleczyć , choć trochę pogubiłem się co gdzie i kiedy.
W każdy razie ,żeby robić protetykę musi być pełen klar.
Konieczna wizyta w gabinecie i dokładna diagnostyka.