Zgrubienie pod pachą - to coś poważnego?

Witam,

Dwa dni temu zrobiło mi się zgrubienie pod pachą. Nie boli, od czasu do czasu swędzi. Ma około 2 cm, przy dotyku troszkę galaretowate. Nie wiem jaka może być przyczyna. Kilka dni temu używałam silnego antyperspirantu na świeżo ogolone pachy i strasznie mnie dwa dni piekły - czy to może mieć jakiś związek? Nie wiem czy udać się do lekarza, czy poczekać jeszcze kilka dni, może samo zejdzie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Opisane objawy mogą sugerować zapalenie gruczołu apokrynowego lub mieszka włosowego. Zazwyczaj dochodzi do tego na skutek zaczopowaniu ujścia gruczołu. Może mieć to związek z opisaną higieną tego miejsca.
Aby postawić konkretne rozpoznanie wskazane jest badanie dermatologiczne. Pozwoli to wdrożyć ewentualne leczenie, prawdopodobnie miejscowe, ale może zapobiec to rozwojowi zapalenia.
Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl