Zgrubienie w ranie na udzie

Witam! Mam taki problem - dokładnie tydzień temu rozcięłam sobie nogę na udzie na głębokość ok. 1,5 cm, mam 6 szwów, jednak dzisiaj przy zmianie opatrunku wyczułam pod szwami, mniej więcej o długość 3/4 rany, zgrubienie (bardzo twarde, wychodzące nawet dalej niż same szwy po jednej stronie i lekko wypukłe), jest bolesne i czasami pulsuje, jednak przy samym dotyku nie jest to specjalnie ostry ból. Dokładnie za 1,5 tyg. mam iść na zdjęcie szwów i teraz nie wiem, czy muszę iść do lekarza wcześniej, czy to nic takiego. Proszę o poradę. Pozdrawiam.

Trudno mi określić co się teraz dzieje dokładnie bez bezpośredniego badania. Taki opis objawów i fizykalnej zmiany rany może oznaczać pojawienie się krwiaka lub ropnia głęboko w ranie. Trzeba w tej sprawie jednak udać się na kontrolę do chirurga ogólnego już teraz, a nie czekać jeszcze przez 1,5 tygodnia. Taki krwiak lub ropień zapewne będzie wymagał opróżnienia (nakłucie lub też zasączkowanie krwiaka lub ropnia). O wszystkim zadecyduje chirurg po bezpośrednim badaniu.