Zgryz otwarty krzyżowy a aparat ortodontyczny

Witam,Mam 27 lat, zgryz otwarty, krzyżowy. Byłam leczona Quad Helixem, który został za szybko zdjęty i wada się nawróciła, gdyż w międzyczasie był zmieniany plan mojego leczenia. Proponowano mi ekstrakcję czwórek lub szóstek.Następnie po ekstrakcjach zaplanowano ponownie Quad Helix oraz aparat na górny łuk. Po konsultacji z innym ortodontą zaproponowano mi ekspander górny oraz jednocześnie aparat stały, tym razem bez ekstrakcji.Proszę o pomoc, ponieważ nie wiem kto ma rację co mam dalej robić

Niestety bez zdjęć radiologicznych i analizy cefalometrycznej nie można "zdalnie" odpowiedzieć na Pani pytanie. Są różne metody leczenia wad zgryzu, jednak zawsze muszą być poprzedzone dokładną diagnostyką. Jeśli nie jest Pani przekonana co do zaproponowanych rozwiązań, może warto udać się do jeszcze innego specjalisty?