Ziarnina w pochwie 11 tygodni po porodzie

Witam. Jestem 11 tg po porodzie sn, ostatnio ginekolog powiedział mi, że mam ziarninę w pochwie. Do tego tuż przy odbycie mam grudkę skórną (była od początku po szyciu) która robi się coraz większa. Nie wiem czy to też objaw ziarniny, ale przy ucisku (nie zawsze) boli pulsująco-kłująco, przy i po wypróżnianiu również odczuwam bolesność, a hemoroidów nie mam. Chciałam zapytać czy taka ziarnina może zagoić się sama i czy to ona powoduje ten dyskomfort układu wydalniczego. Pozdrawiam Monika

Aleksander Ropielewski

W przypadku niepowikłanego przebiegu gojenia rany nie powinno być problemów. Nie wiem jaka była sytuacja okołoporodowa i jak bardzo uszkodzone było krocze. Dolegliwości podczas wypróżniania powinny ustąpić, jednak pewne zaburzenia czucia mogą się utrzymać na stałe.