Zimne dłlonie a słaby przepływ krwi

Zimne ręce. dostałam skierowanie na usg tętnic w obu rękach, na usg wyszlo, że mam niski przepływ krwi ok 20 cm/s. przy badaniu lekarz powiedziała, że z dłońmi nie jest tak źle, a lekarz rodzinny który skierował na badanie stwierdzil, że wszystko w porzadku. Ja czuje że tak nie jest, zawsze mam lodowate dłonie, nawet latem ... Czy opinia mojego lekarza jest dobra czy szukac innego lekarza ?

Czasami rzeczywiście trudno znaleźć przyczynę, która wywołuje objaw zimnych dłoni. Nalezy wykluczyć przyczyny chorobowe takich jak niewydolność nerek, choroby płuc,zaburzenia krążenia, niedoczynność tarczycy, choroby kręgosłupa oraz silne stresy i stany lękowe. Po wykluczeniu przyjmuje się,że mają tu znaczenie predyspozycje genetyczne.Ważne jest też jaką pracę Pani wykonuje, właściwa dieta (wyeliminowanie kofeiny, papierosów). Mozna sobie pomóc ćwiczeniami, leczeniem farmakologicznym i stosowaniem kosmetyków rozgrzewających.