Zimne ręce i bladość

Witam, Mam problem z krążeniem krwi. Ciągle marzną mi dłonie i stopy, nawet w domu czasem chodzę w rękawiczkach. Z prawą dłonią jest najgorzej, puchną mi palce tak ze nawet nie mogę ich dobrze zgiąć i do tego zwędzą. Lekarz wykrył mi chorobę Reynauda lecz do tego dochodzą i inne objawy np. po zjedzeniu mam uczucie pełności i kłucie żołądku. Rodzina zauważyła ze jestem bladsza. Zauważyłam też że mam bladsze niż zwykle spojówki oczu do tego częste występowanie siniaków.

Nie pisze Pani nic o wynikach badań i zleconym leczeniu. Chorobę Reynauda leczy się lekami na receptę, można wtedy uzyskać poprawę. Być może należałoby pogłębić diagnostykę. Są inne choroby, w których występują wymienione przez panią objawy, np. twardzina.