Zjedzenie przez przypadek pleśni w 33. tygodniu ciąży

Witam jestem w 33 tyg ciąży. Możliwe ze zjadłam truskawke z pleśnią na cieście. Nie zauważyłam ani nie poczulam plesni, ale potem zauwazylam na innej truskawce z tego ciasta plesn. Czy to moze w jakikolwiek sposob zaszkodzic dziecku? Prosze o szybka odpowiedz

Jednorazowe zjedzenie niewielkiej ilości pleśni raczej nie będzie mieć wpływu na stan zdrowia zarówno Pani jak i dziecka. Pani organizm poprzez swoje odruchy obronne powinien bez problemu sobie poradzić. Proszę obserwować swoje samopoczucie, czy nie pojawi się biegunka lub wymioty. W razie wątpliwości, należy skontaktować się z lekarzem.