Zła kondycja cery w przebiegu niedoczynności tarczycy

Jestem kobieta mam 26 lat. Choruje na niedoczynność tarczycy. Biorę euthyrox50.od około roku dzieje się z moim ciałem coś niedobrego. Rok temu przez 9 miesięcy miałam na ciele punkty które wszyscy prawie lekarze uważali że są to zmiany luszczycowe. Dopiero biopsja wykazala że nie,jednak nie powiedZiano mi co to było.teraz nie mam tych zmian jednak moja cera stała się koszmarna. Mam pełno pryszczy nawet na szyi, wychodzą mi też na nogach, dekolcie. Proszę o pomoc czy mam zrobić konkretne badania?

Aleksander Ropielewski

Przede wszystkim proszę dobrze wyrównać zaburzenia związane z niedoczynnością tarczycy. Jeżeli poziom TSH i wolnych hormonów tarczycy są w normie proszę sprawdzić również poziom FH, FSH, androgenów, progesteronu, estrogenów i kortyzolu. Jeżeli one okażą się być w normie przyczyną Pani dolegliwości są zaburzenia natury dermatologicznej i w takiej sytuacji sugeruję kontakt z dermatologiem.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski