Złamanie kostki bocznej i opatrunek gipsowy

Złamałam kostkę boczną oraz uszkodziłam więzozrost. Dwa tygodnie temu miałam operację, zastosowano 2 druty Kirschnera i śrubę. Gips został założony na 7 tygodni. Stąd moje pytania, czy powinnam wykonywać jakieś ćwiczenia, aby nie zanikły mięśnie? Czy mogę gips zmienić na lekki, na stabilizator? Jeżeli jest taka możliwość to kiedy? Co powinnam zrobić, aby jak najszybciej odzyskać sprawność? Po jakim czasie będę mogła trzymać nogę w dole przez pare godzin?

Renata GrzechociĹska

Wszystkie te pytania powinna Pani zadać swojemu lekarzowi prowadzącemu, który zna Pani stan kliniczny.