Złamanie kostki bocznej stawu skokowego

Mam złamanie kostki bocznej stawu skokowego lewego. Od 5 dni noga jest w gipsie. Martwią mnie sine palce i nieustający ból przy każdym ruchu. Palce nie są zbytnio opuchnięte, swobodnie nimi poruszam. Czy to normalna reakcja na uraz?

Szanowana Pani, zazwyczaj bezpośrednio po założeniu unieruchomienia dolegliwości (ból, obrzęk, przemijające okresowe cierpnięcia ) są bardziej nasilone. Aby temu pzreciwdziałać należy ograniczać, szczególnie w pierwszych dniach, siedzenie ze spuszczoną kończyną. Powinna być ona zawsze nieco uniesiona (zrówno podczas leżenia jak i siedzenia) Spacery o kulach powinny być częste ale krótkie z odpoczynkiem w pozycji leżącej. Należy również wykonywać ćwiczenia polegające na próbach ( napinaniu ) mięśni poruszających unieruchomione w opatrunku gipsowym stawy.W przypadku dłużej utrzymujących się zaburzeń ukrwienia oraz czucia powinna Pani zgłosić się na badanie kontrolne u ortopedy przed wyznaczoną rutynowo kontrolą. Pozdrawiam i zyczę ......szybkiego i prawidłowego zrostu kostnego.