Złamanie palca u nogi tuż przy podstawie

Witam, złamałam mały palec u lewej nogi. Był wykręcony na lewo. Po rtg okazało się że został złamany tuż przy podstawie. Zdecydowano mi nastawić palec i wstawić nogę w gips na 5 tygodni. Czy jest szansa że zostanie zdjęty wcześniej? Czy w tym przypadku jest konieczność zakładania gipsu aż do kolana? Mimo wszystko jest to tylko mały palec u nogi nie rozumiem czemu została unieruchomiona prawie cała noga a nie np. gips do wysokości kostki.Czy jest możliwość jeszcze na zmienienie go na lekki gips?

Aleksander Ropielewski

Bez oceny konkretnego złamania trudno mi się wypowiedzieć czy istnieje szansa na wcześniejsze usuniecie opatrunku gipsowego. Konieczne było natomiast założenie gipsu powyżej stawu skokowego. Oczywiście, że może Pani założyć gips lekkki.