Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Złamanie szyjki kości udowej i zespolenie śrubami

Witam serdecznie jestem 9 miesięcy po złamaniu szyjki kości udowej ,zespolona 5 śrubami i płytką tytanową.Chodzę o jednej kuli niestety podczas chodzenia pojawia się ból w okolicy zespolenia jakby coś obcierało mi mięśnie lekarz prowadzący skierował mnie na zabiegi laser i ćwiczenia zaczynam jutro.Dodam że kość jest w ostatniej fazie zrostu. Proszę o poradę, dodam że według zdjęcia wszystko jest ok.Mam 45 lat a złamanie nastąpiło w wyniku wypadku komunikacyjnego.Pozdrawiam.
KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Takie dolegliwości się zdarzają. Proszę odbyć co najmniej 3 serie rehabilitacji /fizjoterapia/ oraz dobrze wykonać USG narządu ruchu - okolica operowana (u doświadczonego w badaniu narządu ruchu ultrasonografisty). Zabiegi rehabilitacyjne to podstawa obecnego postępowania. Proszę pamiętać że w czasie urazu uszkodzeniom ulegają nie tylko kości ale również okoliczne tkanki miękkie. Ból jest informacją, że procesy naprawcze w uszkodzonych przez uraz lub dostęp operacyjny tkankach nie są jeszcze skończone.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy