Złamanie V kości stopy bez przemieszczenia

Dzień dobry Mam pytanie. Mam złamaną V kość stopy bez przemieszczenia. Mam założony gips na czas 6 tygodni. Mam założony już go tydzień i biorę heparynę (Clexane 40mg/0,4ml). Po tych siedmiu dniach (co dzień jak zrobię trochę kroków mam zadyszek (kroków z kulami)). Miałem dzisiaj lekkie duszności przyspieszone tętno i lekki ból w klatce piersiowej. Czy to może być zator płucny? Jak nie to czego mogą to być objawy?

Prawdziwy zator płuc raczej nie ponieważ prowadzi do zgonu, teoretycznie możliwa zatorowość płucna jednak objawy byłyby bardziej nasilone