Złamanie zęba pod licówką

Witam mam 32 lata rok temu miałam wykonana resekcje górnej martwej 2 z dużymi wypelnieniami.Natomiast w tym roku miałam zalozona na nią licowke porcelanową kutra po miesiącu zaczęła sie odklejac.Po trzecim podklejeniu zaproponowano mi licowke kompozytowa (miała lepiej sie trzymać ),trzy dni po tym zab sie złamał :(.Teraz okazuje sie ze w tej sytuacji korzeń jest o 1/3 krótszy i wykonanie korony na nim jest nie możliwe .Co robić w tej sytuacji.Prosze o pomoc.Pozdrawiam Emilia.

Licówka zakładana na martwy ząb z dużym wypełnieniem jest błędem. Taki ząb jest mocno osłabiony. Najpierw powinien być w całości odbudowany na nowo oraz wzmocniony wkładem z włókna szklanego. Na tak przygotowanego zęba należało wykonać koronę pełnoceramiczną. W obecnej sytuacji jedynym rozwiązaniem estetycznym jest implant.