Złe samopoczucie, bóle głowy, pleców i drętwienie języka

Witam, Otóż dzis w nocy strasznie zle i.dziwnie.sie czulam, tzn. Bolala mnie glowa na przodzie taki palacy bol, czulam jakby serce nie bilo, bylo mi goraco, dretwial jezyk i obawialam sie ze zaraz cos sie stanie, ale.zasnelam. Gdy rano.sie obudZiła czulam cianieniw w uszach glowa dalej boli teraz dochodzi bol z tylu glowy i lekie zawroty glowy co to moze byc?

W medycynie podstawową zasadą jest dokładna znajomość objawów i badanie pacjenta.
Bardzo ważny jest wywiad chorobowy; charakterystyka objawów; kolejność występowania, lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące itp itd…
Ważny jest wiek pacjenta, inne choroby, przebyte choroby, przyjmowane leki itd.
Czasem potrzebne jest wykonanie badań dodatkowych, przy czym każdy wynik badania dodatkowego interpretuje się w kontekście stanu klinicznego pacjenta.

Na podstawie kilku ogólnych słów rozpoznanie postawić może jasnowidz albo wróżka.

Proponuję następującą kolejność wizyt:
1. konsultacja z lekarzem POZ - podstawowe badania i wywiad
2. konsultacja z neurologiem
3. konsultacja z kardiologiem
4. konsultacja z psychiatrą i/lub psychologiem
Opisywane objawy mogą świadczyć o problemach z zakresu każdej z tych dziedzin medycyny. Niezbędne są badania, by cokolwiek móc ustalić. Pozdrawiam.