Złe samopoczucie i mdłości po tabletkach

Witam, Biorę tabletki Y*** od 5 sierpnia 2010 roku (pierwszą przyjęłam w drugi dzień miesiączki). 16 sierpnia kochałam się z chłopakiem (choć nie do końca), a inne stosunki były również z prezerwatywą (mam bakterię e.coli - dlatego). Cały pierwszy blister miałam plamienia :/ Jestem przy drugim blistrze i od tygodnia mam straszne, wieczorne mdłości! ;( (Tabletki przyjmuję regularnie o 17. Przy pierwszej paczce czułam się dobrze, a teraz... maskara! ;( Nic nie mogę jeść, odrzuca mnie zapach. Dodam, że zawsze był stosunek przerywany. Co się dzieje? Aktualnie biorę G*** na drożdżycę i wstrzymuję się od współżycia. Poza tym, chyba ten lek nie wpływa na tabletki? Można w 100% wykluczyć ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Bez przeprowadzania testu ciążowego nigdy nie można w 100% wykluczyć ciąży, nawet jeżeli jej prawdopodobieństwo jest znikome.

Podczas pierwszych 3 miesięcy stosowania antykoncepcji często występują plamienia i krwawienia acykliczne. Jednak w przypadku ich znacznego nasilenia oraz obecności innych niepokojących dolegliwości, należy zgłosić się do ginekologa - w celu wykluczenia innych przyczyn krwawienia, ewentualnej zmiany preparatu lub czasowego odstawienia antykoncepcji.

Leki przeciwgrzybicze mogą wchodzić w interakce z antykoncepcją hormonalną, choć w Pani przypadku to ryzyko jest znikome (droga dopochwowa, rodzaj preparatu).

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!