Złe samopoczucie po stosowaniu Metformax 500

Witam.Od dwóch tygodni biorę tabletki METFORMAX 500 i bardzo źle się po nich czuję.Wzdęcia,mdłości,uczucie ciężkości,niesmak w ustach.Czy powinnam zmienić tabletki czy to minie?Agnieszka.

Niestety metformax może powodować takie objawy. Czasem objawy te mogą ustąpić, ale jeśli już trwają od 2 tygodni to trzeba się wybrać do lekarza, który zalecił ten lek. Czasem można zastosować ten sam lek czyli metformine w innym preparacie albo w preparacie o przedłużonym uwalnianiu. Jeśli to nie pomoże trzeba będzie odstawić ten lek i zastosować inny.