Złe samopoczucie, szum w uszach i uczucie dławienia u 46-latka, który od 10. lat leczy nadciśnienie

od 10 lat przyjmuję tritace 10 mg w celu zmniejszenia nadciśnienia. dotąd wszystko było w miarę pod kontrolą. wartości średnie 135/85. od paru tygodni czuję się źle, jak balon ściągnięty ręką... ciśnienie 160/110. lekarz stwierdził że czas dodać lek moczopędny. po tygodniu bez zmian. poszedłem do innego lekarza, który stwierdził że to za mało i zmienił lek na amlessa. po tygodniu nadal się dziwnie czuję - szum w uszach, uczucie dławienia i czasami senność a czasem pobudzenie jak po kawie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim proszę regularnie mierzyć ciśnienie oraz zapisywać zmierzone wartości. Pozwoli to lekarzowi podczas wizyty lepiej dobierać dawki leków oraz modyfikować preparaty. Opisane objawy mogą bowiem znaczyć, że ciśnienie dalej jest wysokie. Proszę ponownie skonsultować się z lekarzem prowadzącym.