Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Złe samopoczucie - wynik odstawienia tabletek czy ciąża?

Tabletki odstawiłam 18 października. 23-go dostałam normalny okres, tak jak zawsze. Potem już nie brałam tabletek i kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia 1 listopada. Następnie po trzech dniach o mały włos nie zemdlałam. Zrobiło mi się słabo, po tem powtórzyło się to jeszcze raz. 13 listopada dostałam okresu, co prawda zawcześnie, bo cykl mam co 26, 27 dni, i był strasznie krótki, bo trwał trzy dni i niezbyt obfity, tak jak zawsze. Zrobiłam test ciążowy po 16 listopada - wyszedl negatywnie, no i znowu wiem, że to głupie, ale kochałam się bez zabezpieczenia. I w tym momencie mija 28 dni od ostatniego okresu i nadal nie mam okresu. W głowie mi się kreci czasami, mam mdłości, bolą mnie jajniki, podbrzusze, w ogóle słabo się czuję, mam wrażenie , że coś tam się dzieje, piersi mi nie urosły, tak jak przed każdym okresem, ale mam czasami mrowienia, mam jasnobiałą albo raczej bialoprzezroczystą wydzielinę z pochwy. Mam pytanie, czy test mogł się mylić? Czy to są normalne objawy po odstawieniu tabletek? Albo czy to może jednak ciąża?

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Objawy, które Pani opisuje, nie są "normalne" po odstawieniu tabletek, ale też nie muszą być spowodowane ciążą - tylko np. niedokrwistością, chorobą wrzodową żołądka... Proszę zrobić test ciążowy, a najlepiej dwa. Test ciążowy niekiedy może mieć fałszywy wynik (najczęściej, gdy zrobi się go zbyt wcześnie).

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy