Czy jest możliwe, że jestem w ciąży, czy to tylko objawy po odstawieniu tabletek?

Witam, miesiąc temu odstawiłam tabletki i zaczęłam brać kwas foliowy, dzień po owulacji pieściliśmy się z partnerem (ocierał się penisem o moja łechtaczkę bez zabezpieczenia) po czym kochaliśmy się już z prezerwatywą. Od tamtego momentu minęło jakieś dwa tygodnie. Za dwa dni powinnam dostać okres, ale odczuwam dziwne objawy, a mianowicie ból w podbrzuszu i jajnika. W tym tygodniu miałam wysoką, ale jednodniową gorączkę, a na następny dzień miałam straszna zgagę, nudności i gazy. Dwa dni później dostałam ostrej biegunki, często też chodzę oddawać mocz. Czy jest możliwe, że jestem w ciąży, czy to tylko objawy po odstawieniu tabletek (brała przez dwa lata Y***)? Proszę o szybką opowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Możliwość zajścia w ciążę zawsze istnieje, aczkolwiek w sytuacji jaką Pani opisuje prawdopodobieństwo jest raczej niewielkie. Niemniej warto zrobić test ciążowy (obecnie większość dostępnych w aptece testów ciążowych można wykonać juz w dniu, w którym powinna pojawić się miesiączka), w razie wątpliwości skorzystać z porady lekarza ginekologa.

Pozdrawiam.