Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy jest możliwe, że jestem w ciąży, czy to tylko objawy po odstawieniu tabletek?

Witam, miesiąc temu odstawiłam tabletki i zaczęłam brać kwas foliowy, dzień po owulacji pieściliśmy się z partnerem (ocierał się penisem o moja łechtaczkę bez zabezpieczenia) po czym kochaliśmy się już z prezerwatywą. Od tamtego momentu minęło jakieś dwa tygodnie. Za dwa dni powinnam dostać okres, ale odczuwam dziwne objawy, a mianowicie ból w podbrzuszu i jajnika. W tym tygodniu miałam wysoką, ale jednodniową gorączkę, a na następny dzień miałam straszna zgagę, nudności i gazy. Dwa dni później dostałam ostrej biegunki, często też chodzę oddawać mocz. Czy jest możliwe, że jestem w ciąży, czy to tylko objawy po odstawieniu tabletek (brała przez dwa lata Y***)? Proszę o szybką opowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Nacięcie krocza podczas porodu

Witam serdecznie,

Możliwość zajścia w ciążę zawsze istnieje, aczkolwiek w sytuacji jaką Pani opisuje prawdopodobieństwo jest raczej niewielkie. Niemniej warto zrobić test ciążowy (obecnie większość dostępnych w aptece testów ciążowych można wykonać juz w dniu, w którym powinna pojawić się miesiączka), w razie wątpliwości skorzystać z porady lekarza ginekologa.

Pozdrawiam.

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy